ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Нови книги во библиотека „Феткин“ PDF Печати Е-пошта
вторник, 21 јануари 2020 18:28

83279098 2940756449321397 2347874989396459520 o

83343240 2940756812654694 466568842894639104 o

82375715 2940756629321379 7640095225800556544 o

 
Новогодишен музички хепенинг PDF Печати Е-пошта
четврток, 26 декември 2019 17:45

81032799 2891931754203867 6052726616583307264 o

81711007 2891932934203749 7726573937038983168 o

Последно освежено на понеделник, 30 декември 2019 17:54
Повеќе...
 
Поетско претставување на Тихомир Јанчовски PDF Печати Е-пошта
четврток, 12 декември 2019 15:45

Претставување на поетот Тихомир Јанчовски со три книги поезија : „Влакно на јазикот“ , „Тихување„ и препев на песни од Руми со наслов „Два света“. Гости на вечерта Добрила Грашеска, Дарко Јан Сапасов и Данаил Данаилов. Модератор: Цветанка Колева.

79152410 2855060491224327 5790292651529994240 o

79937535 2855060844557625 101822610752405504 o

Последно освежено на сабота, 14 декември 2019 15:55
Повеќе...
 
Разговор: „Општество на спектаклот“ PDF Печати Е-пошта
четврток, 28 ноември 2019 19:14

Во библиотеката „Феткин“ се одржа разговор на тема „Општество на спектаклот“, а во рамките на настанот имаше и промоција на книгата „Сто насловни страници на Окно“ од Свирачиња.

78131744 2818826621514381 7697601646733295616 o

77366596 2818826064847770 2405171304824045568 o

Повеќе...
 
Посета на билиотеката од најмладите читатели од градикатa PDF Печати Е-пошта
вторник, 19 ноември 2019 17:56

70944109 2797480016982375 4336049379740745728 o

75640799 2797479896982387 3426513256502525952 o

Последно освежено на среда, 20 ноември 2019 18:00
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 3 од 23

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Ден Браун-Ангели и демони
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 23 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color