ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Календар на настани Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Промоција „Подигни ја надежта“ Џојс Маер PDF Печати Е-пошта
четврток, 18 октомври 2018 09:33

На 17 октомври 2018 година во просториите на библиотека „Феткин“ се одржа промоција „Подигни ја надежта“ Џојс Маер.

44324904 2101895806540803 1167848534595076096 o

44288494 2101890176541366 7306704140409765888 o

Последно освежено на четврток, 18 октомври 2018 09:45
Повеќе...
 
Недела на детето PDF Печати Е-пошта
четврток, 04 октомври 2018 13:24

По повод неделата на детето, библиотеката „Феткин“ беше посетена од учениците од прво одделение од основните училишта од нашиот град и им беа читани бајки.

43129843 2083005171763200 5483937083892432896 o

43167774 2083004941763223 3252038310410846208 o

Последно освежено на четврток, 04 октомври 2018 13:31
 
50 години од излегувањето на стихозбирката „Дениција“ PDF Печати Е-пошта
вторник, 17 јули 2018 18:32

Поетско читање по повод 50 години од излегувањето на стихозбирката „Дениција“од Петре М. Андреевски

37225849 1967389649991420 7764801465255723008 o

37300491 1967389959991389 4035441968698884096 o-min

Последно освежено на петок, 21 септември 2018 19:03
Повеќе...
 
Донација од ДРЕКСЛМАИЈЕР PDF Печати Е-пошта
понеделник, 18 јуни 2018 18:28

Донација на столици од компанијата „ДРЕКСЛМАИЈЕР“ за библиотеката „Феткин“-Кавадарци. Ви благодариме и се надеваме дека и понатаму ќе имаме успешна соработка.

35546846 1917988781598174 6693202340310155264 o

 
Промоција на книгата „Скокни-прескокни“ од Васил Мукаетов PDF Печати Е-пошта
понеделник, 23 април 2018 18:23

По повод светскиот ден на книгата и авторското право, во библиотеката „Феткин“ се одржа промоција на книгата „Скокни-прескокни“ од писателот Васил Мукаетов, добитник на наградата „Ванчо Николески“. Гости на промоцијата беа учениците од 2-ро одделение од училиштето „Тоде Хаџи-Тефов“ од Кавадарци.

31172121 1855879751142411 3270718845463035904 o-min

31144252 1855880987808954 3946289232296804352 o-min

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 4 од 17

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Супердевојче-Томе Арсовски
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • кристин каст-избрана
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 17 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color