ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Посета на библиотеката Феткин на нови групи ученици по повод - Неделата на детето PDF Печати Е-пошта
среда, 09 октомври 2019 10:41

72539529 2705977196132658 7762796797860249600 o

72706012 2705975402799504 7651659622813532160 o

Повеќе...
 
НЕДЕЛА НА ДЕТЕТО PDF Печати Е-пошта
сабота, 07 септември 2019 15:34

По повод детската недела, Библиотеката „Феткин“ беше посетена од деца од градинката „Рада Поцева“ и од првачиња од ОУ „Димката Ангелов- Габерот“ од с.Ваташа. Тие беа запознати со работата на библиотеката и им беше читана приказната за „Снежана и седумте џуџиња“, во изведба на Микица Илова актер во театарот за деца при Домот на кулурата „Иван Мазов-Климе“ во Кавадарци.

71667116 2700174510046260 6941059044626923520 o

72254615 2700173320046379 5906050416818257920 o

Последно освежено на петок, 11 октомври 2019 10:38
Повеќе...
 
Промоција на романот „ДРУГАТА МАРТА“ од Горјан Петревски PDF Печати Е-пошта
петок, 27 септември 2019 16:46

На 27 Септември 2019 г. во просториите на библиотеката „ФЕТКИН“, се одржа промоција на романот „ДРУГАТА МАРТА“ продолжение на познатиот роман „МАРТА“ од Горјан Петревски.

71675527 2687567654640279 850264565236105216 o

71303610 2687567867973591 229791878596263936 o

Повеќе...
 
Продолжува забавата и дружбата со Board games PDF Печати Е-пошта
петок, 19 јули 2019 12:05

Продолжува забавата и дружбата со Board games во просториите на библиотека „ФЕТКИН“. На следните фотографии можете да погледнете за активностите од оваа промоција. Активностите се реализираат секој вторник и четврток во 12 часот.

67385569 2544444818952564 113208779507499008 o

67141802 2544445622285817 6884804323193126912 o

67554937 2544445125619200 164641382244286464 o

Повеќе...
 
Библио-Бум: Промоција на друштвени игри во библиотеката „ФЕТКИН“ PDF Печати Е-пошта
вторник, 16 јули 2019 11:31

Во просториите на библиотека „ФЕТКИН“ продолжува имплементацијата и промоција на друштвени игри Библио-Бум. На следните фотографии можете да погледнете за активностите од оваа промоција.

 66653625 2540307466032966 4327946601814294528 o

67223043 2540307059366340 5487843305108537344 o

66629994 2540307362699643 3537015313260347392 o

Последно освежено на среда, 24 јули 2019 12:04
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 5 од 23

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Посегнете по ѕвездите
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 24 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color