ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Календар на настани Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
50 години од излегувањето на стихозбирката „Дениција“ PDF Печати Е-пошта
вторник, 17 јули 2018 18:32

Поетско читање по повод 50 години од излегувањето на стихозбирката „Дениција“од Петре М. Андреевски

37225849 1967389649991420 7764801465255723008 o

37300491 1967389959991389 4035441968698884096 o-min

Последно освежено на петок, 21 септември 2018 19:03
Повеќе...
 
Донација од ДРЕКСЛМАИЈЕР PDF Печати Е-пошта
понеделник, 18 јуни 2018 18:28

Донација на столици од компанијата „ДРЕКСЛМАИЈЕР“ за библиотеката „Феткин“-Кавадарци. Ви благодариме и се надеваме дека и понатаму ќе имаме успешна соработка.

35546846 1917988781598174 6693202340310155264 o

 
Промоција на книгата „Скокни-прескокни“ од Васил Мукаетов PDF Печати Е-пошта
понеделник, 23 април 2018 18:23

По повод светскиот ден на книгата и авторското право, во библиотеката „Феткин“ се одржа промоција на книгата „Скокни-прескокни“ од писателот Васил Мукаетов, добитник на наградата „Ванчо Николески“. Гости на промоцијата беа учениците од 2-ро одделение од училиштето „Тоде Хаџи-Тефов“ од Кавадарци.

31172121 1855879751142411 3270718845463035904 o-min

31144252 1855880987808954 3946289232296804352 o-min

Повеќе...
 
Светски ден на детската книга PDF Печати Е-пошта
понеделник, 02 април 2018 18:17

Денес е свескиот ден на детска книга и роденден на Ханс Кристијан Андерсен. По тој повод во библиотеката се одбележа денот со обработка на книгата „Грдото Пајче“ со децата од 2-ро одделение од училиштето„Страшо Пинџур“ и Мкица Илова.

29662934 1833838723346514 1609526865280293148 o

29749350 1833838300013223 7895320078663651501 o

29872922 1833839053346481 5145843637669636658 o

 
Ден на Франкофонијата PDF Печати Е-пошта
вторник, 20 март 2018 11:16

По повод денот на Франкофонијата, ЈОУ Библиотека„Феткин“ Ви ги препорачува делата од Француските класици

29342831 1820052474725139 4297481355106713600 o-min

29386681 1820052101391843 2578798772263845888 o-min

Последно освежено на петок, 21 септември 2018 11:22
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 6 од 19

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • кристин каст-избрана
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Посегнете по ѕвездите
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 22 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color