ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Календар на настани Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Посета на учениците од ООУ Димката Ангелов Габерот Ваташа PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 22 април 2016 12:37

Денес 22 Април2016 Децата од ООУ Димката Ангелов Габерот Ваташа при посeта на библиотеката "Феткин" по повод Светскиот Ден на книгата и авторското право ја прочитаа пораката од Г-ѓа Ирина Бокова "Нема ништо Подобро од книгата"

P4220015

Последно освежено на петок, 22 април 2016 12:49
Повеќе...
 
Нови Наслови 2016 PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 22 април 2016 12:13

P4220007

Последно освежено на петок, 22 април 2016 12:24
Повеќе...
 
Проекција на анимирани филмови PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 22 април 2016 10:18

Агенцијата за Филм на Република Македонија со цел да се зголеми интересот и како и враќањето на гледачите во кино салите низ Македонија. Првиот проект е синхронизација на детски анимирани филмови со кои би можеле да се доближиме до детската публика. Се планира да се направи недела на детски филм на територијата на целата држава низ сите центри за култура во заедничка соработка со локалните основни училишта. Вториот проект е поврзан со афирмација на светските кинематографии, за почеток се избрани пет кинематографии (Иран, Кореа, Тајван, Кина и Мексико ) кои треба да се прикажат низ центрите за култура низ државата

 дф2

deteto fantom poster

pim-i-pom poster

Последно освежено на петок, 22 април 2016 10:45
Повеќе...
 
Промоција на книга "Игла и Конец" од Тихомир Јанчовски PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 22 април 2016 09:46

На 07 Април 2016 година се одржа промоција на книгата "Игла и Конец" од Тихомир Јанчовски од Скопје во организација на библиотека "Феткин" и Домот на Културата "Иван Мазов Климе". Промотор беше Добрила Грашеска додека поезија читаа Зоран Тортески, Мери Каровска, Добрила Грашеска и Тихомир Јанчовски. Музичкиот дела беше составен од "Calgija Saund Sistem", "Harmosini" (византиски хор) и групата Од збор до збор.

IMG 1135

Повеќе...
 
Натпревар по слемирање и ликовна работилница PDF Печати Е-пошта
Напишано од Админ   
петок, 22 април 2016 09:10

Во организација на Домот на културата" Иван Мазов Климе" и библиотеката "Феткин" се одржа натпревар по слемирање на кое земаа учевство над 20 учесници од цела Македонија

IMG 1528

Последно освежено на петок, 22 април 2016 09:30
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 7 од 16

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • кристин каст-избрана
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 8 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color