ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
Промоција - Винка Саздова PDF Печати Е-пошта
вторник, 05 ноември 2013 21:10

Во рамките на Саемот на книга 2013 и Месецот на книгата македонската писателка Винка Саздова, имаше промоција на нејзините дела.

Promocija Vikna Sazdova

Галеријата на фотографии од оваа промоција можете да ја погледнете на овој линк.

Последно освежено на вторник, 05 ноември 2013 21:14
 
Обележување на светската недела на детето PDF Печати Е-пошта
вторник, 08 октомври 2013 18:16

Обележување на светската недела на детето 2013

Denot-na-deteto 

Повеќе фотографии можете да погледнете во делот Галерија или тука

 

Последно освежено на вторник, 08 октомври 2013 18:19
 
Поетско читање во спомен на поетот Томе Андов PDF Печати Е-пошта
вторник, 08 октомври 2013 18:09

Во спомен на поетот Томе Андов , на 7 октомври 2013 год. во просториите на Библиотека ФЕТКИН - Кавадарци во 17:30 ч, се одржа Поетско Читање, во организација на Библиотека „Феткин“ и друштво на писатели „Тиквешки Цветови“.

Poetsko-citane-T-Andov 1

Повеќе фотографии можете да погледнете во делот Галерија или тука

Последно освежено на вторник, 08 октомври 2013 18:15
 
Најнови наслови за мај 2013 година PDF Печати Е-пошта
четврток, 09 мај 2013 12:24

Најновите наслови на книги пристигнаа во библиотека Феткин - Кавадарци. Погледнете дел од нив!

390619 368217503289516 97859054 n

Последно освежено на четврток, 09 мај 2013 12:33
Повеќе...
 
Чествување по повод 90 години од раѓањето на С.Х Тефов - ФЕТКИН PDF Печати Е-пошта
четврток, 28 март 2013 14:02

По повод 90 години од раѓањето на патронот на библиотека ФЕТКИН - Кавадарци, Стефан Хаџи Тефов - Феткин, беше одржана свечена академија, на која се положи свежо цвеќе на бистата на патронот, и беа доделени награди од паспишаниот литературен конкурс „Библиотеката-ризница на знаењето.

Patronat 2013 1

Последно освежено на четврток, 28 март 2013 14:37
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Следно > Крај >>

Страница 19 од 22

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • кристин каст-избрана
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
 • Ривали - Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 7 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color