ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Литературен конкурс за поетски творби „Еден ден,а две слави!“ PDF Печати Е-пошта
петок, 24 јануари 2020 18:01

По повод Свети Трифун и Свети Валентин, ЈОУ Библиотека Феткин и Дом на Култура „Иван Мазов-Климе“, распишуваат литературен конкурс за поетски творби со наслов :
„Еден ден,а две слави!“
Кокурсот е со натпреварувачки карактер и учесниците се натпреваруваат во две категории.
- тинејџери од 13 до 19 години
- возрасни од 19 до ...
Учесниците свите творби да ги достават во Библиотеката „Феткин“ до 05.02.2020 година, под шифра и телефонски број. Резултатите од конкурсот и наградените творби ќе бидат објавени на 11.02.2020 година во 19 часот во холот на Домот на Културата „Иван Мазов-Климе“- Кавадарци.

82932543 2947135972016778 2401280970691969024 n

Последно освежено на понеделник, 27 јануари 2020 18:03
 

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Супердевојче-Томе Арсовски
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Посегнете по ѕвездите
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
Previous Next

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color