ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Практичен час: Влијанието на библиотеката во општествениот развој PDF Печати Е-пошта
четврток, 30 јануари 2020 17:10

На 30.01.2020 во просториите на Библиотека Феткин Кавадарци се одржа практичен час со ученици од петто одделение од ООУ Тошо Велков - Пепето Кавадарци. На овој час учениците беа запознати со функционирањето на библиотеката и нејзиното значење за развојот на децата и општеството во целина.

83915096 2961921517204890 1455919206682853376 o

83803814 2961921383871570 9078372562257313792 o

 

83542984 2961921610538214 5002315965468246016 o

84113967 2961920857204956 5916224404068499456 o

83954664 2961921927204849 3128603939621044224 o

83998108 2961922117204830 7169430508818923520 o

 

Последно освежено на среда, 05 февруари 2020 02:15
 

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Венецијанското предавство - Стив Бери
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Роберт Ладлам-Московски вектор
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Посегнете по ѕвездите
Previous Next

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color