ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци

Facebook страна Instagram Прашај го библиотекарот! Нашата локација
 
Home
Добредојдовте на веб сајтот на ЈОУ Библиотека „Феткин“ Кавадарци
ЈОУ Библиотека „Феткин“ од 06.07.2020 година (понеделник), повторно почнува да работи со своите читатели PDF Печати Е-пошта
петок, 03 јули 2020 13:03
ЈОУ Библиотека „Феткин“, Кавадарци од 06.07.2020 година (понеделник), повторно почнува да работи со корисници. Во согласност со мерките и препораките од Владата на РСМ по предлог заклучоци од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, донесе одлука за отпочнување со работа на библиотеките.
 
ВАЖНИ УПАТСТВА ЗА КОРИСНИЦИТЕ
Задолжително носење лична заштитна опрема на лицето, што подразбира каква било форма на заштита која ги покрива пределот на носот и устата: маска, марама или шал
Дезинфекција на рацете пред влегување во библиотека (средството за дезинфекција е обезбедено од библиотеката)
Одржување на физичко растојание од 2 метри
Во библиотеката истовремено може да влезе по еден корисник во секој оддел
Библиотеката ќе ги следи мерките на надлежните органи и соодветно ќе ги прилагодува и менува постојните мерки на заштита. Библиотеката навремено ќе ги информира корисниците за сите промени преку соопштенија на влезот, преку официјалната веб страна и на профилот на фејсбук.
 
РАБОТНО ВРЕМЕ:
Работата со корисниците ќе се одвива во една смена од 8:30-16:30 часот.
 
РАБОТА СО КОРИСНИЦИ:
Само за враќање и позајмување книги
Обновување на членството и запишување на нови корисници.
Читалната нема да работи се до новите упатства
Вратените книги посебно се одвојуваат и во следните 72 часа нема да бидат достапни за издавање.
106806948 3334314069965631 3236787098015777136 n
Последно освежено на петок, 03 јули 2020 13:07
 
Известување - ЈОУ Библиотека „Феткин“ – Кавадарци PDF Печати Е-пошта
среда, 25 март 2020 12:29

Почитувани,

Врз основа на мерките и активностите за превенција од ширење на болеста COVID-19 донесени на 25 седница на Владата на РСМ одржана на 21. 03. 2020 година ЈОУ Библиотека „Феткин“ – Кавадарци

НЕМА ДА РАБОТИ ДОДЕКА ТРАЕ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

 
Известување PDF Печати Е-пошта
четврток, 12 март 2020 12:16

Почитувани,
Согласно мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија, Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство и Извадокот од Нацрт – записникот од Шеснаесеттата седница на Влада на на РСМ арх.бр.44-2147/3 од 11 март 2020 година, Јавната Општинска установа – Библиотека „Феткин“ Кавадарци нема да работи наредните 14 дена.
За секоја промена ќе бидете навремено известени.

 
Посета на библиотеката „Феткин“ PDF Печати Е-пошта
понеделник, 09 март 2020 14:13

89141470 3044293978967643 2121284055436623872 o-min

88339900 3044293388967702 6684022096823058432 o-min

88360931 3044293875634320 4467979367640727552 o-min

Последно освежено на понеделник, 09 март 2020 14:28
Повеќе...
 
Нови книги во библиотеката „Феткин“ PDF Печати Е-пошта
петок, 06 март 2020 14:09

88204932 3037788066284901 114842219994677248 o

88253790 3037787979618243 366340369383686144 o

 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Страница 1 од 23

Корисни податоци

Препорачани книги

 • Роберт Ладлам-Московски вектор
 • Грешница - Весна Радусиновиќ
 • Венецијанското предавство - Стив Бери
Previous Next

Препорачани детски книги

 • Јулски дневник-Бошко Смаќоски
 • Супердевојче-Томе Арсовски
 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Чудна случка во ноќта-Марк Хадон
 • Чудна случка во ноќта- Марк Хадон
Previous Next

Виртуелна библиотека на Македонија

Банер

Работно време

понеделник 08:30 - 19:00
вторник 08:30 - 19:00
среда 08:30 - 19:00
четврток 08:30 - 19:00
петок 08:30 - 19:00
сабота /
недела /

Библиотека Феткин на Facebook

Facebook Image

Најчитани книги

 • мерилин кеј-далеку од очи далеку од срце
 • Ден Браун-Ангели и демони
 • Девојката која играше со оган - Стиг Ларсон
 • Џеноф Пам-Сопругата надипломатот
 • Девојката што го урна осилото - Стиг Ларсон
 • кристин каст-избрана
 • Девојката со тетоважа на змеј - Стиг Ларсон
Previous Next

Најчитани детски книги

 • Девојчето од шестата месечина - Муни Вичер
 • Ривали - Синди Џефрис
 • Хари Потер и полукрвниот принц - Џ. К. Раулинг
 • Посегнете по ѕвездите
 • Тајни амбиции- Синди Џефрис
 • Нина и клетвата на пернатата змија - Муни Вичер
 • Новородена ѕвезда-Синди Џефрис
Previous Next

Моментално активни корисници

Има 24 гости присутен/ни

[+]
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • blue color
 • green color